تبلیغات
ღ والیبالیست ها ღ - مصاحبه خبر
ღ والیبالیست ها ღ
بزرگترین کانون هواداران والیبال
وضعیت والیبال تهران خطرناک است
نادی: با یزدی‌ها قرارداد امضا نکرده‌ام/ بازیکن آزاد هستم


به گزارش ست پنجم به نقل از فارس، کاپیتان تیم ملی والیبال گفت که هنوز برای فصل آینده با هیچ باشگاهی قرارداد امضا نکرده‌ و بازیکن آزاد محسوب می‌شود.

کاپیتان تیم ملی والیبال درمورد اینکه دوست دارد در تهران بازی کند یا شهرستان خاطرنشان کرد: با این شرایطی که تیم‌های تهرانی دارند می‌ترسم دو سال دیگر اصلا تیمداری نکنند. در گذشته تهران همیشه قطب والیبال بود و حداقل 5 تیم در لیگ داشت، اما برای فصل آینده وضعیت خطرناک است.

وی افزود: والیبال ایران پیشرفت کرده و حرفه‌ای شده، اما باشگاه‌های مطرح در حال نابودی هستند. باشگاهی مانند پیکان چون در لیگ برتر فوتبال تیم دارد تیم والیبالش در حال نابودی است. بسکتبال ذوب‌آهن منحل شد، چون می‌خواهند تیم فوتبالش قوی باشد.

نادی با ببان اینکه چند سالی است که خارج از تهران بازی می‌کنم گفت: آملی‌ها هم هنوز با من مذاکره نکرده‌اند. من بازیکن هستم و قطعا هرجا باشم سعی می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.
ادامه مطلب هم مصاحبه با دکتر داورزنی

داورزنی: همیشه اولویت با پرسپولیس و استقلال است/ فدراسیون به تنهایی مسئول فرهنگ‌سازی نیست


همیشه اولویت با پرسپولیس و استقلال است

داورزنی: نمی‌خواهیم برخورد چکشی و چماقی کنیم/ فدراسیون به تنهایی مسئول فرهنگ‌سازی نیست

 

 

رئیس فدراسیون والیبال گفت: در برخورد با متخلفان نمی‌خواهیم برخورد چکشی و چماقی داشته باشیم.


به گزارش ست پنجم به نقل از فارس، محمدرضا داورزنی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص مسائل هفته‌های اخیر لیگ برتر والیبال، درگیری‌ها و حواشی‌های به‌وجود آمده بین تماشاگران و بازیکنان و... صحبت‌هایی را مطرح کرد که مصاحبه وی را در زیر می‌خوانید:

* بازیکنان برای ختم قائله وارد سکوها شدند

داورزنی در ابتدا با اشاره به درگیری برخی از بازیکنان تیم والیبال کاله با نیروی انتظامی گفت: مثلاً شما یک بازیکن هستید؛ پدر شما روی سکو نشسته است و در پایان بازی می‌بینید در همان جایی که پدر شما نشسته است نیروی انتظامی با باتوم در حال کتک زدن تماشاگران است؛ آیا برای جدا کردن تماشاگران و نیروی انتظامی وارد ماجرا نمی‌شوید؟

وی درخصوص اینکه پس چرا هیچ کدام از بازیکنان به این موضوع اشاره نکرد، تصریح کرد: ماجرا دقیقاً همین است که من می‌گویم. بازی در 5 گیم تمام شد و پس از آن برخی تماشاگران آملی با نیروی انتظامی درگیر شدند، در این بین برخی از بازیکنان برای ختم قائله وارد سکوها می‌شوند، آیا به این موضوع می‌گویید حاشیه‌های حین مسابقه؟

* فدراسیون به تنهایی مسئول فرهنگ‌سازی نیست

رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه کسی موافق درگیری در جریان یک مسابقه نیست، افزود: ما به عنوان برگزار کننده‌ها، تیم‌ها و باشگاه‌ها باید به گونه‌ای فرهنگ‌سازی کنیم که آستانه تحمل خود، بازیکنان و مربیان را بالا ببریم. از طرفی باید فرهنگ‌سازی کنیم که محیط ورزش، محیط سالمی بماند و کسی به خودش اجازه ندهد این جو را خراب کند.

وی گفت: والیبال مانند هندبال و بسکتبال و فوتبال نیست که بازیکنان در جریان مسابقه درگیری فیزیکی باهم داشته باشند، در والیبال توانایی‌های فردی حرف اول را می‌زند و بازیکنان باهم برخوردی ندارند.

داورزنی افزود: فدراسیون به تنهایی مسئول فرهنگ‌سازی نیست. بخشی زیادی از آن به فرهنگ عمومی جامعه مربوط است. بخش دیگری را فدراسیون باید با اقدامات بازدارنده خود کنترل کند که تماشاگران دست به چنین کارهایی نزنند.

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و مدارس و حتی صداوسیما باید به فرهنگ‌سازی‌ها کمک کنند تا از پرخاشگری‌ها جلوگیری شود و گرنه فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. ما می‌توانیم به باشگاه‌ها بگوییم که با لیدرهای خود جلسه هماهنگی برگزار کنند، آنها را توجیه کنند و... چرا که این کارها جنبه آموزشی دارد و می‌تواند به آرام شدن جو سالن‌ها کمک کند. از طرفی می‌توانیم جرائمی را تعیین کنیم که میزبان و تماشاگران میزبان به عنوان یک عامل بازدارنده به آن نگاه کنند تا خارج از چارچوب حرکت نکنند.

* باشگاه‌ها نباید از میزبانی و تماشاگران خود سواستفاده کنند

وی با بیان اینکه در هفته‌های اخیر اوضاع کمی بهتر شده است، خاطرنشان کرد: در هفته گذشته تنها یک حادثه در ورامین رخ داد و کف زمین نشست کرد که بلافاصله ترمیم شد و بازی ادامه پیدا کرد؛ این اتفاق در تمام جهان ممکن است رخ بدهد. در سال 2009 و در مسابقات آسیایی فیلیپین هم شاهد بودیم که کف سالن به دلیل بارندگی حدود 50 سانتی‌متر بالا آمده بود.

داورزنی گفت: همه باید کمک کنند که جو والیبال آرام شود. باشگاه نباید به سمتی بروند که از میزبانی و تماشاگران سواستفاده کنند تا بازی را به سود خود رقم بزنند. باشگاه باید بداند که اگر تماشاگرش بخواهد خارج از چارچوب حرکت کند نتیجه را از دست خواهد داد.

* ملی‌پوشان بی‌اخلاق را از تیم ملی کنار می‌گذاریم

رئیس فدراسیون والیبال درخصوص اظهارات ولاسکو مبنی بر الگو بودن ملی‌پوشان و اینکه در بیشتر مسابقات ملی‌پوشان شروع کننده درگیری‌ها هستند، تصریح کرد: باید مجموعه کار را نگاه کرد؛ اگر ملی‌پوشی حرکت ناشایستی انجام دهد ما آن کار را محکوم می‌کنیم، اما واقعیت چیست؟ اکثر ملی‌پوشان ما بازیکنان با اخلاق و خوبی هستند. آنها زحمات زیادی برای والیبال ایران کشیده‌اند، ملی‌پوشان ما که تنها 6 نفر نیستند. بازیکنان رده‌‌های نوجوانان، جوانان و تیم‌های «الف» و «ب» همگی ملی‌پوش هستند. با این شرایط حدود 100 بازیکن ملی‌پوش در لیگ برتر داریم. در این 100 نفر از چند بازیکن در شرایط خاصی دست به حرکت اشتباهی بزنند باید تمام مجموعه را زیر سوال ببریم؟

وی ادامه داد: اگر ملی‌پوشی خارج از چارچوب اخلاقی قدم بردارد، از الفاظ رکیک استفاده کند، در مجموع نتواند خودش را کنترل کند و این کار را بارها تکرار کند به عنوان یک عامل باز دارنده وی را از تیم ملی کنار می‌گذاریم. این اتفاق در گذشته هم رخ داده است. بازیکنانی بودند که در زمان پارک، گائیج، معدنی و حتی ولاسکو به اردوها دعوت شدند و در ادامه از اردوها کنار گذاشته می‌شدند.

رئیس فدراسیون والیبال عنوان کرد: فلان بازیکن متعصب است، زحمت می‌کشد و غیرتی است اما آستانه تحملش پایین است و برخی مواقع با رفتارهایش یک باشگاه را بهم می‌ریزد. در مسابقات قهرمانی جهان به یاد دارید که پاسور ایتالیا چه رفتاری با سعید معروف انجام داد. وی با سعید معروف درگیری فیزیکی پیدا کرد و جنگ روانی شروع کرد تا تیم را بهم بریزد و موفق هم شد.

 

* بی‌احترامی فرزندان‌مان را نباید در بوق کنیم

وی افزود: در تیم صربستان دو برادر حضور دارند، به لحاظ برخورد با سایرین جز بازیکنان عصبی والیبال دنیا محسوب می‌شوند و پرخاشگر هستند. در هر تیمی چند بازیکن حضور دارند که تاثیرگذار هستند اما رفتار تندی دارند.

داورزنی با بیان اینکه ما این رفتارها را تایید نمی‌کنیم، افزود: باید کاری کنیم که رفتار بازیکنان تحت کنترل باشد. اگر فرزندان ما عصبی شوند و حرفی بزنند نباید آن را در بوق کنیم، بلکه باید وی را تربیت کنیم تا این کار را تکرار نکند. اگر برادر شما به شما بی‌احترامی کند، آیا بی‌احترامی وی را به همه اعلام می‌کنید یا سعی می‌کنید در آرامش موضوع را حل کنید؟ قطعا فکر می‌کنید وی در عصبانیت حرفی زده است.

* نمی‌خواهیم برخورد چکشی و چماقی کنیم

داورزنی درخصوص اینکه آرای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال سبک است و اینکه چرا بازیکن پیشگامان صبح بازی با پیکان توسط کمیته تجدید نظر بخشیده می‌شود، خاطرنشان کرد: در قانون آمده است که باشگاه می‌توانند به رای اعتراض کنند. سعی ما این است که تصمیمات معقول بگیریم.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: باشگاه سرمایه‌گذاری می‌کنند تا ما از دل لیگ بازیکنانی را به تیم‌های ملی برسانیم، اگر اینگونه نباشد یعنی ما فضایی را فراهم کردیم تا برخی‌ها بیایند بازی کنند و پول بگیرند.

وی با اشاره به اتفاقات بازی پیشگامان کویر یزد و آلومینیوم المهدی و درگیری یاشار شاهینی با میرحسینی تصریح کرد: درگیری پس از مسابقه با درگیری حین مسابقه متفاوت است. کمیته انضباطی فدراسیون والیبال بازیکن خاطی را جریمه نقدی و دو جلسه محروم کرد. محرومیت بازیکن به ضرر بازیکن است با باشگاه؟ قطعاً به ضرر باشگاه است. بازیکن هم از طریق جریمه نقدی تنبیه می‌شود. پس از آن باشگاه به این رای اعتراض می‌کنند و می‌گویند که ما تخفیف بدهید چون بازیکن جایگزین نداریم.

داورزنی با بیان اینکه می‌توان برخورد چکشی و چماقی کرد، اما ما می‌خواهیم در آرامش مشکلات را حل کنیم افزود: بعدازظهر روز قبل از بازی باشگاه‌ها اعتراض خود را برای ما ارسال کردند. ما هم مجبور بودیم که صبح روز بازی پیشگامان با پیکان آن جلسه را برگزار کنیم، چون پس از آن اگر جلسه برگزار می‌شد سودی برای کسی نداشت. با تصمیمی که کمیته تجدید نظر اتخاذ کرد به باشگاه کمک کرد، نه به بازیکن!

* برخی مواقع نظرم با نظر کمیته انضباطی متفاوت است

رئیس فدراسیون والیبال حساسیت مسابقات را هم در حاشیه‌های اخیر موثر دانست و خاطرنشان کرد: زمانی از ابتدای فصل همه می‌دانستند که کدام تیم قهرمان می‌شود اما حالا این شرایط فرق کرده و مسابقات اصلا قابل پیش‌بینی نیست. باید نقاط مثبت را دید و برای رفع نقاط منفی هم تلاش کرد تا اوضاع بهتر شود.

وی گفت: در کمیته انضباطی افراد مختلفی حضور دارند و مسائل مختلف را بررسی می‌کنند. شاید در برخی اتفاقات نظر من به عنوان رئیس فدراسیون با نظر کمیته انضباطی کمی متفاوت است اما چون کمیته انضباطی بخشی مستقل است باید به نظراتش احترام بگذاریم. باید کاری کنیم که فضای والیبال به تنش، درگیری، بی‌اخلاقی و بی‌تربیتی کشیده نشود.

* آیا تخریب ملی‌پوشان مشکلات را حل می‌کند؟

داورزنی گفت: آیا درست است که در برخی رسانه‌ها یک بازیکن ملی‌پوش را سیبل کرده و وی را تخریب کنیم؟ پرداختن به موضوع با تخریب متفاوت است. یک بازیکن ملی‌پوش برای تیم ملی بسیار زحمت کشیده است. همه باید کمک کنند شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که فلان بازیکن تیم ملی دیگر تخلف نکند، اما برخی‌ها فقط یاد گرفته‌اند بنویسند که «بازیکنان والیبال پول زیاد می‌گیرند و اخلاق حرفه‌ای ندارند.» من اصلا با بداخلاقی موافق نیستم ومعتقدم نباید چشم‌مان را به بی اخلاقی‌های برخی ملی‌پوشان ببندیم، بلکه می‌گویم روش تربیتی ما باید درست باشد.

وی ادامه داد: در حالت عادی اگر از تک تک بازیکنان سوال کنید که آیا بی‌اخلاقی خوب است یا خیر؟ می‌گویند که بی‌اخلاقی بد است، اما اگر در شرایط خاص از وی سوال کنید ممکن است هر حرفی بزند. روش تربیتی ما و مطبوعات باید اصلاح شود. از چند هفته گذشته دیدم که رسانه‌ها هجمه خاصی به نادی و معروف کرده‌‌اند؛ این دو بازیکن از شایسته‌های تیم ملی هستند و باید رفتاری با آنها داشته باشیم که خودشان به سمت بداخلاقی نروند. آیا تخریب نادی مشکل را حل می‌کند؟

 

* همیشه تحت تاثیر فوتبال هستیم

رئیس فدراسیون والیبال درخصوص پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: در مجموع 14 هفته، متاسفانه 9 هفته از مسابقات لیگ والیبال پخش نشده و دلیل آن تغییر برنامه‌های فوتبال در لیگ برتر و جام حذفی است. باید دوستان ما در فدراسیون فوتبال و صداوسیما همکاری کنند تا به والیبال آسیبی نرسد، چراکه ما به بزرگترین و معتبرترین لیگ والیبال دنیا (لیگ جهانی) وارد شده‌ایم، مسابقاتی که برنامه‌ریزی، نظم و ترتیب در آن حرف اول و آخر را می‌زند و پخش مستقیم تلویزیونی هم در این مسابقات برای فدراسیون جهانی اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه همیشه تحت تاثیر فوتبال هستیم، ادامه داد: مسئولان فوتبال گفتند که برخی روزها، روز فیفا است؛ ما قبول کردیم و از آنها خواستیم به غیر از این روزها سایر مسابقات را در روز چهارشنبه برگزار نکنند اما باز هم شاهد هستیم که جام حذفی برگزار می‌کنند و اولویت را به استقلال و پرسپولیس می‌دهند.

* سعی می‌کنم بیشتر به سالن‌ها بیایم

داورزنی درمورد اینکه چرا خود و سایر مسئولان کمتر به سالن‌های والیبال می‌روند تصریح کرد: سعی می‌کنم در مکانی مستقر شوم که تمام مسابقات را بتوانم تماشا کنم. از این هفته برنامه‌ریزی می‌کنیم که منوچهر پورحسن به عنوان رئیس سازمان لیگ بیشتر به سالن‌ها برود. خودم هم تلاش می‌کنم بیشتر به سالن‌های بیایم و مسابقات را از نزدیک ببینم.

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: اگر جایی مستقر باشم که 5 مسابقه را ببینم بهتر است یا به یک سالن بروم ؟ به سالن‌ها سر می‌زنیم و حضور فیزیکی هم قطعا تاثیرات خاص خودش را خواهد داشت.

گفت‌وگو از مجتبی ذکی‌زادهنوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 دی 1391 توسط فاطمه | یه پوئن بده()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
درباره وبلاگ
سلام من فاطمه هستم18سالمه عاشق والیبالم ورزشکار مورد علاقم مهدی مهدویه ولی کلاطرفدار برو بچ تیم ملی ام تیم مورد علاقه ام پیکانه اینجا چند تا قانون میزارم لطفا بهشون عمل کنین
1به همدیگه توهین نکنین
2نظراتونو حتما برام بزارین جواب میدم
3مطالب وب رو کپی نکنین
4اگه عکس یا مطلبی در مورد والیبال دارید به ایمیل وبلاگ به ادرسvivamen72@yahoo.com بفرستین
باتشکر:فاطمه
» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
» RSS
» ATOM
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Online User